Březen nás všechny překvapil a vykolejil. Naše životy se změnily možná ještě víc než v únoru 1948 nebo v srpnu 1968. Pro mě jako bytostného introverta by to samo o sobě nebylo nic hrozného, kdyby bylo všechno jinak a já neskončila sama v rozestavěném baráku s existenciálními starostmi na krku a přítelkyní v jiném městě… Ale co, i tak jsem si tu dobu snažila v rámci možností užít – k budování, psaní a mazlení koťat…
Šedesátý čtvrtý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.
Co jsem dělala v březnu?
Sledovala vývoj situace na soc. sítích – až moc, ale vzhledem k tomu, že jsem tu byla většinu času zavřená sama, to byl asi můj způsob socializace. Zapojila jsem se do propagace nošení roušek, telefonovala si s rodinou, učila se píct chleba a sladkou buchtu v pekárně, snažila se pokračovat v budování domku… Když bylo zima (a žádná návštěva díky situaci na obzoru), trávila jsem celé dopoledne s koťaty v posteli… Nakonec to zase tak špatný měsíc nebyl.
1) korektury: korektury pro časopis Roots
2) co jsem četla: začala jsem číst Den trifidů a pak hlavně povídky ze soutěže OSKAR
Co jsem viděla: Test (akční/psycho thriller, 2003) ***, Brimstone (western/thriller, fem, 2016, Nizozemí) *****, Světová válka Z (akční sci-fi thriller, 2013) ***, Žena na válečné stezce (komedie/drama, eko/fem, 2018, Island) *****
Co jsem sledovala: první týden mimořádného stavu snad každou vládní tiskovku, pak už jen občas publicistiku (Otázky VM, 168 hodin), debaty z Paralelní polis atd. Viděla jsem všechny aktuální Tondy Blaníky, Kazmovu One Man Show a taky video-koncert Tomáše Kočka, mé oblíbené kapely Zrní a legendární Mňágy a Žďorp.
3) co jsem psala: článek o šorském etniku na blog, články o jujubě a plicníku do časopisu, články o změnách, které přinese korona-krize (zatím na blog, příští měsíc vyjde upravený článek v časopisu)
4) domeček a hlína: dílo měsíce je dokončená venkovní pohledová zídka z bílých cihel, tedy přesněji asi 1 metr + sloupek. Pohledovou zeď jsem dělala poprvé, naučila jsem se pracovat se spárovačkou.
Dobourala jsem zbytek příčky mezi obyvákem a předsíní, odvozila jsem cca 15 koleček hlíny (kotovic) z dřívějšího bourání na pole a začala jsem kopat základ na novou příčku.
5) pohyb a zdraví: jen pár procházek, třeba na plicník. Na začátku postní doby jsem si dala předsevzetí, že se přestanu cpát kupovanýma sladkostma (hlavně levnými waflemi a větším než malým množstvím mléčné čokolády). Podařilo se mi to docela pěkně dodržet. Místo kupovaných waflí si peču domácí buchty. Čokoládu jím jen po troškách, většinou hořkou.
Co plánuju na duben?
Dostat se do formy, udělat maximum na domečku a odjet na první jarní hlínaření.
1) korektury: korektury pro časopis Roots
2) co budu číst: Den trifidů a zbytek povídek ze soutěže OSKAR
3) co budu psát: článek do časopisu Roots a něco na blog
4) domeček a hlína: jako prioritu jsem zvolila vybetonování základů na novou příčku mezi obyvákem a předsíní. Mimo toho chci pokračovat v práci na příčce mezi obyvákem a kuchyní, na dřevníku, na zídce kolem dvora a chci vyklidit poslední hromadu loňské hlíny, řezat dřevo (zbouraný dřevník) + pokud to půjde, tak rozebrat zbytek staré zdi na zahradě a začít chystat do kontejneru na stavební odpad.
5) zdraví: ráda bych zase začala cvičit čchi-kung, běhat nebo jezdit na kole, ale zatím jsem ráda, že vstanu a pár hodin denně něco dělám…
Chci napsat komentář