Tak nějak jsem doufala, že v únoru už bude trochu tepleji, že se příroda bude pomalu probouzet… a že bude tepleji 🙂 Hluboké mrazy mě překvapily a opět zastavily. O to víc jsem psala a bádala v matrikách.
Šedesátý osmý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Původně každý týden, teď už jen jednou za měsíc (i víc) píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.
Co jsem dělala v únoru?
Čekala na jaro, mrzla, u kamen ťukala do počítače a počítala dny a stupně, až se zase trošku oteplí – což se stalo přesně 17. února. Od té doby jsem každý den aspoň chvíli pracovala na domečku a po večerech pokračovala v psaní a bádání v archivech, což mě poslední dobou hodně baví.
1) korektury: korektury pro časopis Roots + korektura a editace knihy o obci Jestřabice + korektura a redakce soutěžní povídky
2) co jsem četla: Magor a jeho doba
Co jsem viděla: poslední díl The Walking Dead a sérii Božena. Hodnotím ji 4/5, protože sice mám pár připomínek, ale strašně moc mě to chytlo, byla z toho cítit taková hluboká touha milovat a psát, psát a milovat… Velmi inspirativní!
A minule jsem zapomněla napsat, že jsem viděla dokumentární eko-film Měděné hory (o znečištění z měděných dolů v Rusku). Místem i tematikou blízko tomu, o čem píšu v příběhu o čarodějce Hanně.
Co jsem poslouchala: audio Bianca Bellová – Ptačí klec (3/5, dystopie o světě mužů a žen určených k převýchově), audio Deník z Wuchanu (3,5 / 5).
3) co jsem psala: 3 nové kapitoly o čarodějce Hanně, článek o ekologii v lednu (do časopisu Roots), článek o ketodietě (pokus o novou copy spolupráci) a 3 články o rodině Pidrových, která bydlela v mém rodném domě v Babicích nad Svitavou a která se do historie této obce nesmazatelně zapsala.
Na tento web v lednu přišlo 2553 UN / 7886 návštěv. Je to trochu méně než obvykle, ale i tak moc děkuji!
4) domeček: když bylo venku aspoň trochu pěkně, pracovala jsem na zahradě se dřevem. Odkornila jsem habry, ze kterých budou stojky pod přesahem, uřízla překlady na dveře komory, pokácela jsem a částečně zpracovala velký bez. Uklízela jsem na půdě, a když to šlo, vozila přebytečnou hlínu a staré seno na pole.
Snažila jsem se i stavět komoru, jak mi to můj zdravotní stav a zima dovolily. Jakmile uhodily velké mrazy, celá místnost i s připravenou hliněnou maltou úplně zamrzla. Stavění jsem tak musela nechat na teplejší dny.
Nejvíc práce mi v únoru dalo samotné udržení se v teple. Sekání a řezání dřeva, nahřívání oblečení, praní termo-prádla, taky mytí nádobí (moje oblíbené činnosti na dny největší zimy – ruce v teplé vodě).
V únoru jsme společnými silami dovezly od známých pračku. Kvůli jejímu umístění jsme přeskládaly půl domečku a celou koupelnu.
5) nákupy: koupila jsem si nové dláto, dělá se s ním výborně. Taky jsem pořídila horní frézku a nový mobil Xiaomi Poco s výborným foťákem.
Co plánuju v březnu?
1) korektury: korektury pro časopis Roots
2) co budu číst/poslouchat: Magor a jeho doba
3) co budu psát: další články do časopisu Roots, další kapitoly čarodějky Hanny. Chci pokračovat v článcích o náboženství a ekologii a taky dál pátrat v archivech po mých dávných příbuzných. Určitě opět zkusím i novou spolupráci.
4) domeček a hlína: konečně začíná být trochu tepleji. Chci pokračovat v práci na dřevníku, v úklidu na zahradě a na půdě, dostavět komoru (minimálně po překlad nad dveřmi) a s konečnou platností si ujasnit, jak by měl domeček vypadat. Kde budou kamna, kudy půjde voda a kudy elektrika.
5) byrokracie: nejvyšší čas spočítat si faktury a podat daňové přiznání, přehledy na sociálku a zdravotní pojišťovnu. Taky zaplatit za odvoz odpadu, vodné, daně z nemovitostí a všechny tyhle výroční poplatky. A změnit tarif na mobil.
na konci února při úplňkové procházce po katastru obce 🙂
Chci napsat komentář